Jóga pro těhotné, gravidjóga

 

Momentálně lekce gravidjógy neprobíhají...

 

 „Podle plodů jejich činů poznáte je.“ Stejně tak nás bude svět posuzovat podle našich dětí. Protože ony jsou skutečně plody našich nejdůležitějších činů, ony „byly zasety, pěstovány a sklizeny ze stromu našeho života“. To je důvod, proč je pro mladou nastávající maminku tak důležité, aby „pevně zapustila kořeny“, aby se o sebe moudře starala, aby sobě i svému potomku zajistila pozitivní start do společného života. Protože „je-li větévka ohnutá, vyroste křivý i celý strom….“

 

Jóga pro těhotné, gravidjóga je plně přizpůsobená pro ženu v těhotenství. Navozuje stav harmonie po stránce duševní i tělesné, pomáhá nastávající mamince prožívat těhotenství ve zdraví, aktivně a přitom uvolněně, připravuje ženu na porod i další náročnější období po porodu a  pomůže i  k rychlejšímu návratu kondice po porodu. Je-li žena vědomě napojena na své tělo, vnímá lépe potřeby své i svého děťátka.

 

Využijte příspěvků své zdravotní pojišťovny na těhotenské cvičení, o výši příspěvku se informujte u své pojišťovny.

 

Co se při cvičení naučíte:

·  držet rostoucí bříško a správně fixovat pánev a páteř ve fyziologickém postavení

·  hluboké břišní dýchání

·  pozice pro prevenci poklesu nožní klenby, těhotenské zácpy, nadýmání, křečových žil, otoků a bolestí celé páteře

·  vědomě využívat svalstvo dna pánevního a aktivně pracovat s pánví

·  správným držením zad otevřít hrudník a zkvalitnit dýchání a tím ovlivnit svou mysl

·  pozice na otevření kyčlí, pánevního prostoru a protažení děložních vazů

·  relaxovat jednotlivé svalové skupiny

·  soustředit se do svého nitra a nenechat se rušit okolními podněty

 

Cvičit můžete začít po ukončeném 16. týdnu těhotenství, pokud jste jógu již dříve cvičila, můžete cvičit i dříve, resp. plynule pokračovat :-). Vhodná je konzultace s vaším gynekologem.

 

Na cvičení si vemte volné pohodlné oblečení, které Vás nebude nikde škrtit a omezovat v dýchání a pohybu, v chladnějších měsících mikinu a ponožky. Pomůcky na cvičení jsou k dispozici, nemusíte si nic nosit.